Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hádanka 1
Vezměte si nejméně příznivý případ, kdy vezmete červenou, modrou a zelenou kuličku, po čtvrté u určitě vezmete nějakou kuličku, kterou ji máte.
Hádanka 2
Cihla váž í 2 kg. Pro milovníky matematiky: Hmotnost cihly označíme jako X, potom vým e uvedené zadání matematicky přepíš eme X = 1 + 0.5×X. Vyjádříme X a je to.

Hádanka 3

Rozdělíme kuličky na tři části po třech. Vybereme libovolné dvě trojice a zvážíme je. Pokud jedna trojice převáží druhou je těžší kulička v ní. Pokud jsou obě trojice stejné je těžší kulička v té třetí trojici. Z těžší trojice vezmeme dvě kuličky a zvážíme, pokud jedna převáží druhou je to ta těžší. Pokud jsou stejné, tak je těžší kulička ta třetí.

Hádanka 4


Ze zadání vyplývá, že druhému traktoru trvá práce, kterou provedou společně za 2 hodiny, 6 hodin. Z toho lze určit, že jedna hodina společné práce je rovna 3 hodinám práce druhého traktoru. Potom se doba práce druhého traktoru rovná: 3 × 6 = 18 hodin. Dobu práce prvního traktoru lze určit ze vztahu: 1/X + 1/18 = 1/6, kde X představuje hledanou dobu. Po vyjádření X dostaneme, že doba práce prvního traktoru je 9 hodin.

-------------------------------------------------------------------------------------

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář